Kemal Doğulu Kimdir? Biyografisi

kemal-dogulu-kimdir-biyografisi

Kemal Doğulu Kimdir? Biyografisi

Kemal Doğulu 14 Ekim 1979 doğum tarihli bir kişidir. Doğulu ile alakalı diyebileceğimiz şeyler arasında meslek anlamında oldukça geniş bir birikime sahip olmasıdır. Doğulu hem tasarımcı hem de pop elektronik müzik şarkıcısı aynı zamanda fotoğrafçı ve de menejerdir. Mersinli bir ailenin ilk çocuğu olan Doğulu’nun 4 tane de kardeşi bulunmaktadır.

kemal-dogulunun-hayati

kemal-dogulunun-hayati

Kardeşlerinden sadece bir tanesi kız, diğerleri erkektir. Kardeşlerinden birisi ise şu anda ünlü bir oyuncu olan Kadir Doğulu’dur. Ünlü tasarımcı, şarkıcı ve modacının annesi ev hanımı, babası ise işçi kurumundan emekli bir işçidir. Kardeşler erken yaşlarda iş hayatına girmiştir, bunun nedeni ise babalarının ABD’ye iş için gitmesinden sonra ailede yaşanan zorluklardır. Kısacası Kemal Doğulu’nun geçim sağlama anlamında çok küçük yaşlarda omuzlarına ağır bir yük binmiştir. Aile ve gençlik çağları bu şekilde geçen profesyonel ve meslek anlamında Kemal Doğulu kimdir? biyografisi konusunda da bilgi verelim.

kemal-dogulu-meslegi

kemal-dogulu-meslegi

İlk olarak yazları bisikletçiden tutun da dondurmacıya kadar birçok meslekte çalışan Doğulu, en sonunda en çok istediği mesleği yapmak üzere kuaförlük yapmış ve tasarım dünyasına adım atması da bu mesleğe geçişinden sonra olmuştur. Kuaför olarak ilk kuzeninin dükkânında başlayan Kemal, zamanla burada kendi tasarımlarını yapmaya başlamış, ardından bu tasarımları uygulamak için yurtdışından özel malzemeler getirtmiştir. Malzemeleri de kullanarak yarattığı saç tasarımlarını dergilere göndermek için fotoğrafçılığa başlamıştır. Daha sonra ünlü dergilerde yayınlanan tasarımları ünlenmiş, tasarımcı bunun ardından kendi dükkanını açmıştır. Birçok ünlünün stilistliğini yapmış, stilistlik yaparken de profesyonel anlamda menejerlik ve müzikle uğraşmaya başlamıştır. Ünlü tasarımcının konuyla alakalı birçok albümü bulunmaktadır. Bunun dışında Bu Tarz Benim yarışmasıyla başlayan juri görevini, yarışmanın isminin değişmesiyle İşte Benim Stilim yarışmasında 3 sezon sürdürmüştür. Sözü edilen yarışmanın son sezonu olan All Star’da hala daha juri görevi yürütmekte, bunun haricinde kuaför salonunda çalışmakta, ünlülelere stilistlik yapmakta ve bu arada da albüm çıkarmaya devam etmektedir.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.