Fatih Terim Kimdir? Biyografisi

Fatih-Terim-Kimdir-Biyografisi

Fatih Terim Biyografisi

Fatih Terim 4 Eylül 1953 yılında Adana’da doğmuştur. Babasının Kıbrıs Türkü olduğu yönünde bilgiler vardır. Fatih Terim‘in futbol hayatına adım atması Adana Demirspor ile başlamıştır. Adana Demirspor’da kalecilik ile başlayan Terim’in üzerinden 5 yıl gibi bir zaman geçmesinden sonra Galatasaray SK’da futbolunu sürdürmeye devam etmiştir. İlk milli maç heyecanını İsviçre karşısında oynaması ile yaşamıştır.

Fatih-Terim-Kimdir-Biyografisi

Fatih-Terim-Kimdir-Biyografisi

Fatih Terim 32 yaşına geldiğinde jübilesini tamamlamıştır. Böylelikle Antrenörlük için kollarını sıvamaya koyulmuştur. Antrenörlük eğitimini tamamlaması ile bir çok futbol kulübünde başarısı ile dikkat çeken bir antrenör olmuştur. Daha sonra yıldızının parladığı Galatasaray Kulübüne 1996 yılında geri dönerek futbol teknik direktörlüğü görevini Dört sene üstlenmiştir. 2000 yılında Galatasaray Futbol Takımına UEFA’yı kazandırmıştır. Bu sayede İmparator lakabına laik görülmüştür. Başarısının yanı sıra görsel açıdan da ilgi çeken teknik adam 1,72 boyunda, iki çocuk babası ve 62 yaşındadır.

Galatasaray kulübünden sonra ise İtalya’nın Fiorentina takımında teknik direktörlük görevine başlamıştır. Burada da halkın sevgisini kazanmış ve daha sonra İtalya’nın kulüplerinden olan A.C. Milan futbol takımının başına teknik direktör olarak geçmiştir. Daha sonra Milan’da yaşadığı kötü serüvenden sonra tekrar Galatasaray kulübüne dönüş yapmıştır. Böylelikle Galatasaray takımına iki şampiyonluk kazandıran teknik adam, 2014 yılında da A milli Takımın başına tekrar geçmiştir. Fatih Terim 1 yıl A milli takımının başında kalmış ve halende takımın başında bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.