Acun Ilıcalı Kimdir? – Biyografisi – Hayatı

acun-ilicali-biyografisi

Acun Ilıcalı Biyografisi

Acun Ilıcalı kimdir? 29 Mayıs 1969 yılında Edirne’de dünyaya gelmiştir. Annesinin kooperatifler il müdürüydü ve adı İlknur’dur. Babası ise adı Ergün ve müteahhitlik işinden sorumluydu. Acun Ilıcalı‘nın Ömer Cenker adında birde abisi vardır. Okula başlamasının nedeninin abisinin okulla gitmesini kıskandığı için olduğunu söylemiştir. Bu nedenle yaşamı boyunca okulda okumak ona oyun gibi gelmiştir. İlkokul ve ortaokulu Edirne’de bulunan İstiklâl İlkokulu’nda tamamlamıştır. Daha sonra Kadıköy Anadolu Lisesini kazanmıştır. Böylelikle İstanbul’a ananesinin yanına gitmiştir. Ailesinden uzak olması onu derslerine daha az özen göstermesine neden olmuştur.

acun-ilicali-kimdir

acun-ilicali-kimdir

Annesinin tayininin İzmit’te çıkmasıyla İstanbul’a Acun Ilıcalının yanına tekrar gelerek ders çalışması için odaya kapatılmıştır. Lise hayatını tamamlaması ile birlikte İstanbul Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümüne dâhil olaya hak kazanmıştır. Sonraki dönemlerde ananesini ve dedesini bir trafik kazasında kaybetmiştir. Acun Ilıcalının üniversite hayatı 7 yıl sürmüş fakat okulunu tamamlayamamıştır. 19 yaşındayken Seda Ilıcalı ile evlenmiştir. Bu evlilikten Bunu Ilıcalı doğmuştur. Her ikisi de öğrenci olduğu için onlara babası bakmıştır. Bir gün Bodruma yola çıkan anne ve babasının Acun Ilıcalının kızlarını da götürmesi ile trafik kazası geçirmeleri sonucu kızı hariç ikisi hayatlarını kaybetmişlerdir. Bu kazadan kızının 18 yerinden kaburgası kırılmıştır. Böylelikle Acun Ilıcalı tranva geçirmiştir. Bir yıl evden çıkmamış ve eşi ile boşanmıştır. Acun Ilıcalı Hayatı boyunca üç evlilik yapmıştır. Bu evliliklerin her birinden ve bir sevgilisinden kız çocukları olmuştur.  Ilıcalı 1994 yılında Bağdat caddesinde bir motosiklet kazası geçirmiştir ve arkasında oturan arkadaşını bu kazada kaybetmiştir. Daha sonra 1995 yılında bir kot dükkanı açmış fakat kısa bir sürede dükkanı iflas etmiştir.

acun-ilicali-biyografisi

acun-ilicali-biyografisi

Günün birinde Esat adındaki bir arkadaşı ile havaalanına giderken Show TV Binasını görmüştür. Kuzenin arkadaşının Show TV’de mali kontrolörlük yapan İrfan Şahin’in yanına ziyaretinde, o dönemde spor müdürlüğü yapan İlker Yasin ile tanışarak Show TV’de çalışmaya başlamıştır. Stajyer kadrosunda işe başlayan Ilıcalı Fenerbahçe taraftarı olmasına rağmen Beşiktaş’ın muhabirliğinde çalışmıştır.

acun-ilicali

acun-ilicali

Cevap Yaz

Email adresiniz yayınlanmamaktadır.